Czym najlepiej ocieplić stary dom?

Przygotowuję się do zakupu domu i robiłem wiele badań na temat starych domów. Są naprawdę piękne, ale w zimie wysysają ciepło jak szalone. Jaki jest najlepszy sposób na izolację starego domu?

Ponieważ nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, ważne jest, aby rozważyć swój konkretny dom i sytuację przed rozpoczęciem jakichkolwiek projektów. Jeśli nie masz dużo dodatkowej gotówki leżące wokół, trzeba będzie ustalić priorytety, decydując, które obszary dostaniesz najbardziej bang na swoje pieniądze. Jeśli można swing to, będziesz chciał izolować poddasze i ściany w tym samym czasie. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zrobienie obu naraz, polecam najpierw zaizolować poddasze, ponieważ lepiej jest utrzymać tę energię. Po tym, dać trochę myślenia, jak wiele z ciepła domu jest uciekając przez okno lub ścianę – to najprawdopodobniej nie przychodzi przez dach! Po zajęciu się tymi dwoma rzeczami, uszczelnij wszelkie pęknięcia lub dziury za pomocą uszczelniacza lub taśmy pogodowej.

Jeśli masz bardzo stary dom ze starymi oknami, istnieją specjalne środki, które można podjąć również dla tego. Stare okna są bardziej prawdopodobne, aby przeciekać zimne powietrze niż nowe, więc jeśli twoje są projektem.

Więcej na cityislife.pl