Jak ocieplić ścianę od wewnątrz wełną?

Jeśli budujesz nowy dom lub chcesz dodać izolację do istniejącego domu, ważne jest, aby wiedzieć, jak zaizolować ścianę od wewnątrz. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów izolacji, wełna jest jednym z najlepszych, ponieważ jest uniwersalna, czysto spalająca się i łatwa w instalacji.

Aby zacząć izolować ścianę w swoim domu wełną, najpierw musisz poznać swój klimat. Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym zimą jest zimno, musisz znaleźć sposób, aby utrzymać ciepło ścian zewnętrznych. Aby to zrobić, wytnij cztery małe otwory w ścianach zewnętrznych, które znajdują się w pobliżu desek podłogowych i przeprowadź przez nie plastikową rurkę. Następnie umieść grzejnik elektryczny po drugiej stronie ściany i podłącz go. Biegnie druty w górę przez otwory w ścianie i do swoich ścian, gdzie chcesz, aby zakończyć. Aby grzejnik działał prawidłowo, upewnij się, że przewody będą działać przez co najmniej dwie godziny każdego dnia.

Kiedy już to zrobisz, będziesz chciał zacząć instalować wełnę do otworów, przez które przeszły twoje przewody. Owiń każde długie pasmo wełny wokół drutu, aż zostanie całkowicie pokryte wełną. Powtórz ten proces dla wszystkich czterech otworów, aż wszystkie z nich są wypełnione pasmami wełny.

Więcej na: calmmy.pl