Piła łańcuchowa spalinowa Makita

Piła spalinowa od producenta Makita chwalona jest przez jej użytkowników, za łatwość w obsłudze i wysoką skuteczność podczas pracy. Piła łańcuchowa spalinowa Makita przeznaczona, jest  do użytku półprofesjonalnego.  Moc, jaką dysponuje ten sprzęt, sprawia, że nie stanowią dla niego problemu nawet grubsze i większe kawałki drewna. Sprzęt ten wyposażony jest w bezobsługowy zapłon elektroniczny. Zastosowanie takiego systemu ułatwia zapłon sprzętu.

Piła łańcuchowa spalinowa Makita wyposażona jest dodatkowo w przełącznik wielofunkcyjny z opcjami stop, star, ssanie i pół gazu. Takie rozwiązanie ułatwia sterowanie narzędziem, nawet osobą bez dużego doświadczenie przy pracy z takim sprzętem. Przełącznik wielofunkcyjny ułatwia dostosowanie prędkości obrotów do wykonywanej pracy oraz odpalanie w minusowej temperaturze. Piły od producenta Makita wyposażone są w technologie zapłonu MPI. System ten ułatwia ponowny rozruch sprzętu.

Piła spalinowa Makita posiada automatyczny system smarowania łańcuch, który zapewnia mu dobrą kondycję podczas wykonywania zadań. Producent dba o bezpieczeństwo użytkownika, przez wyposażenie swojego sprzętu w szybki wyłącznik silnika. W awaryjnych sytuacjach działa natychmiastowo i zatrzymuje prace silnika. Piła łańcuchowa spalinowa Makita posiada hamulec SaftyMaric, który skutecznie zatrzymuje łańcuch urządzenia.

Aby praca przez wiele godzin, z tym sprzętem nie była uciążliwa, piła została wyposażona w system tłumienia drgań. Urządzenie posiada katalizator, który zapobiega wydobywaniu się szkodliwych substancji na zewnątrz. Dzięki temu bezpieczna jest osoba używająca sprzętu, a dodatkowo pił jest bezpieczna dla środowiska.