Kiedy wybór szafy uchylnej to dobre rozwiązanie?

Pojemna szafa to nieodłączny element wyposażenia każdego domu i mieszkania. Współczesny rynek oferuje nam wiele rozwiązań, dopasowanych do najróżniejszych wnętrz – a w tym szafy przesuwne, wnękowe i inne. Mimo nowości dużą popularnością wciąż cieszą się klasyczne modele uchylne. Kiedy warto zdecydować się na taki mebel?

Idealne do wąskiej zabudowy

Szafy uchylne nie wychodzą z mody. Ceni się je za ponadczasowość, funkcjonalność i elegancki design. Meble z uchylnymi drzwiami łączą tradycję z nowoczesnym minimalizmem. 

Drzwi uchylne to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie do wąskiej zabudowy. Świetnie sprawdzają się w pionowych wnękach i w szafach o płytkim wnętrzu. Drzwi przesuwne wymagają zamontowania specjalnych torów, które zajmują sporą część wnętrza szafy i tym samym zmniejszają ilość miejsca w środku. W przypadku drzwi uchylnych problemu nie ma – nawet w płytkiej szafie jest wystarczająco dużo przestrzeni na przechowywanie.

Dobre rozwiązanie dla ceniących wygodę

Korzystanie z szafy uchylnej jest wygodne. W jednym momencie można otworzyć dwa skrzydła. Dzięki temu domownicy mogą dostać się do każdej strefy mebla, bez konieczności zasłaniania pozostałej zawartości. 

Szeroki wybór szaf uchylnych znajdziesz na stronie https://www.grekpol.pl/pl/menu/szafy/szafy-uchylne-444.html. Propozycją sklepu Grekpol.pl są uniwersalne, minimalistyczne modele, które doskonale pasują do nowoczesnych, skandynawskich czy tradycyjnych wnętrz. Szafy wykonano z solidnych płyt laminowanych. Sprawdź pełną ofertę i wybierz idealny mebel do swoich czterech kątów!