Stomatolog

Wielu stomatologów przyznaje, że ich pacjenci nie zawsze w należyty sposób dbają o stan swojego uzębienia. Bardzo często zdarza się, że w gabinecie dentysty zjawiamy się dopiero, gdy zaczną nas boleć zęby. To zdecydowanie za późno. Obok właściwej higieny jamy ustnej, niezwykle ważne są też regularne wizyty kontrolne, w trakcie których stomatolog lublin będzie miał okazję sprawdzić i skontrolować stan naszych zębów oraz dziąseł.

Jak często powinniśmy odwiedzać dentystę?

Nie czekajmy aż do momentu, w którym zaczniemy odczuwać ból. O zęby musimy dbać regularnie i ich stan regularnie powinien monitorować stomatolog lublin aby można było zareagować na wczesnym etapie rozwoju próchnicy. Pozwoli to nie tylko na dużo łagodniejszy zabieg uzupełniania ubytku, ale i sprawi, że próchnica nie będzie atakować sąsiadujących zębów.

Codzienna higiena jamy ustnej

Abyśmy mogli jak najdłużej cieszyć się dobrym stanem naszego uzębienia i w związku z tym olśniewać przepięknym uśmiechem, musimy stale dbać o swoje dziąsła i zęby. Wymaga to oczywiście mycia i szczotkowania zębów po każdym posiłku. Trudno dostępne miejsca powinna oczyścić dobra szczoteczka. Można używać szczoteczek elektrycznych. Pamiętajmy również o tym, aby regularnie używać nici dentystycznych, które pozwolą oczyścić również przestrzenie między zębami, do których praktycznie nie można dostać się zwykłą szczoteczką. W takich przypadkach pomóc mogą również specjalne płyny do płukania jamy ustnej.