Czy joga jest zdrowa?

Joga jest świetna dla twojego ciała, ale jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać podczas jej praktykowania.

Joga to starożytna praktyka, która istnieje od tysięcy lat. Dziś nadal jest bardzo popularna i rozpowszechniona, a studia jogi znajdują się niemal na każdym rogu. Joga ma wiele różnych stylów, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: pozy, które mają pomóc ci stać się bardziej elastycznym i poprawić ogólne ułożenie ciała.

Joga jest zazwyczaj wykonywana na podłodze lub macie i polega na utrzymywaniu pozycji przez dłuższy czas. Pozy pomagają zachować gibkość w czasach, gdy krzesła nie były powszechne, a ludzie spędzali o wiele więcej czasu na kolanach niż dziś; teraz jest to po prostu forma ćwiczeń. Joga może być świetnym sposobem na zwiększenie elastyczności i wytrzymałości, ale wiąże się z pewnymi korzyściami zdrowotnymi, o których powinieneś wiedzieć przed podniesieniem maty.

Jednym z największych problemów z każdym ekstremalnym ćwiczeniem jest odwodnienie . Kiedy trzymasz pozy przez długie okresy czasu bez ruchu, ograniczasz przepływ krwi do mięśni, co oznacza, że nie dostają one również dużo tlenu. Odwodnienie może powodować zawroty głowy, nudności, a nawet omdlenia, jeśli pozostawione bez kontroli. Ważne jest, aby pozostać nawodnionym podczas uprawiania jogi. Więcej na soxx.pl